animals

wrzesień 2013

W dniach 20-21 września 2013 r. w Carrefourze zebraliśmy 174 kg karmy dla psów i kotów (karma w puszkach, karma sucha, ryż, kasza jęczmienna, makarony). Bardzo dziękujemy i prosimy nie zapominać o bezdomnych zwierzętach na co dzień – zbliża się zima.

zbiórka karmy 20.09.2013 r.zbiórka karmy 20.09.2013 r.1

zbiórka karmy (8)zbiórka karmy (3)zbiórka karmy (10)zbiórka karmy (9)zbiórka karmy (7)zbiórka karmy (6)zbiórka karmy (5)zbiórka karmy (2)

Zapraszamy Państwa do udziału w zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt, która odbędzie się w dniach 20 – 21 września (piątek, sobota) w godz. 11-19 w hipermarkecie Carrefour CH „Piekary” przy al. Piłsudskiego. Karma przeznaczona będzie dla bezdomnych kotów. 

Przeciwdziałając bezdomności kotów zakładane są Kocie Ogródki,do których przychodzą okoliczne bezdomne koty, żeby zaspokoić głód. Wtedy też najłatwiej wyłapać je do zabiegów sterylizacji/kastracji. Nie ma zgody na ograniczanie (zabijanie) populacji kotów przez ich trucie, topienie itp. Koty są pięknymi zwierzętami ipożytecznymi. Na terenach gdzie one przebywają nie ma gryzoni. Myszy, szczury nie założą gniazd dla swojego potomstwa w pobliżu kotów, ponieważ kot jest drapieżnikiem i pożywia się mniejszymi od siebie zwierzętami. Wynika z tego prosty wniosek: koty trzeba dokarmiać, bo w innym razie musiałyby przemieszczać się w poszukiwaniu jedzenia, a przecież nie chcemy, żeby w miejsce kotów zalęgły się szczury i myszy. Polubmy koty, nie dokuczajmy im. One systematycznie poddawane są zabiegom, które uniemożliwiają rozmnażanie się ich.