animals

U Haliny

Ogródek Haliny

07.09.2013 r. Bardzo prosimy o pomoc w dokarmianiu kotów, ponieważ od 04.09.2013 r. Halina jest w szpitalu i będzie do końca września. Potrzebna jest sucha i mokra karma (30kg +60kg). Codziennie też trzeba wyzbierać butelki, puszki, które okoliczni młodzi, zbuntowani ludzie wrzucają do Kociego Ogródka. W jakim celu? Rzucają w koty , czy robią na złość Halinie, że pomaga zwierzętom, a może to i to? Czasem interweniuje Policja, ale młodzi panowie nie wynoszą z tego żadnej nauczki. Pewnie trzeba im dorosnąć! Ogródek jest przy ul. Chłapowskiego 10, wejście od strony podwórka. Sąsiadka z kamienicy obok Pani Marysia, zadeklarowała pomoc, do niej telefon 699 806 873 lub legnica.toz@gmail.com

DSCF0094

DSCF0086Halina za swoje pieniądze kupuje podroby zwierzęce dla kotów: nerki, serca. Gotuje ryż, makaron i miesza z ugotowanymi podrobami. Nie starcza tego jedzenia dla kotów przychodzących z okolic Kociego Ogródka, wtedy Halina w tajemnicy przed mężem wyrzuca przez okno pokrojoną wędlinę. Nie ma sumienia zostawić kociaki z pustymi brzuszkami.

****

Do pięknie urządzonego kociego ogródka Haliny przychodzą z okolic kocie mamy urodzić swoje maleństwa. Przychodzą w ostatniej chwili, kiedy jest zapóźno na sterylizację aborcyjną, albo rodzą w piwnicach i wnoszą małe kocie dzidziusie do ciepłego domku. Po odchowaniu – przynajmniej do 2 miesięcy, kotki oddawane są do adopcji, a kocie mamy wysterylizowane.

DSCF0046

DSCF0052

DSCF0051

Halina opiekuje się bezdomnymi kotami od kilkunastu lat. W tym celu w przydomowym ogródeczku przy ul. Chłapowskiego 10 postawiła dwa domki. Sama, z niewielką pomocą życzliwych ludzi, ociepla je na zimę, sprząta, dokarmia zwierzęta. Bezdomnych kotów potrzebujących pomocy jest więcej niż możliwości utrzymania ich przez Halinę. Systematycznie są sterylizowane/kastrowane na koszt TOZu, żeby ograniczać rozmnażanie się kotów. Może ktoś z Państwa zechciałby wspomóc Opiekunkę Halinę karmą dla kotów lub wesprzeć finansowo, wpłacając na konto TOZu z dopiskiem: koty Haliny.

Pod koniec 2012 r. na terenie kociego ogródeczka stanął domek dla kotów podarowany przez Urząd Miasta w Legnicy.