animals

Aktualności

Dnia 29.11.2012 r. przy działce przylegającej do schroniska powstał wybieg dla piesków. Wreszcie szczęśliwe czworonogi mogą wybiegać się bez smyczy. Wybieg ma 1000m² (50m x 20m). Koszt inwestycji to ponad 25 tys. złotych. Budowa wybiegu została sfinansowana przez LPGK.

Pierwszy piesek na spacerniaku:

****

W związku z rezygnacją sklepu „Zoo Centrum” z pomocy znajdowania bezdomnym kociątkom domu, pod opieką TOZu znajduje się obecnie aż 47 kociąt różnej maści i płci. Bardzo prosimy o pomoc i zachęcamy do adopcji, kocie dzieci czekają! Jeśli jesteście państwo zainteresowani adopcją np. tylko i wyłącznie czarnej kotki, prosimy wysyłać e-maile z formularza kontaktowego, a z pewnością jest dokładnie taki maluszek czekający teraz na dom! Adoptując kotka dajesz szansę kolejnemu, który zostanie wzięty do domu tymczasowego na jego miejsce!

****

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział w Legnicy zwróciło się do kierownika Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy na początku października tego roku o ocieplenie bud słomą i kocami w związku z niskimi temperaturami panującymi nocą, które przyszły w tym roku wyjątkowo wcześnie. Zgodnie z naszą wiedzą docieplenie to zostało już wykonane.

****

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Legnicy zwróciło się pisemnie do wójta gminy Chocianów o uzyskanie zrzeczenia się przez właściciela (zameldowanego w tej gminie) psa (owczarka niemieckiego z boksu nr 15), który przebywa w legnickim Schronisku dla bezdomnych zwierząt już od roku. Jak dotąd jego adopcja była niemożliwa. Po naszym piśmie problem ten został rozwiązany – gmina uzyskała zrzeczenie, o czym poinformowała schronisko. Pies może już trafić do nowego domu.

****

10.10.2012

Informujemy, że TOZ Legnica prowadzi akcję wydawanie karmy dla bezdomnych kotów. Trafia ona do zarejestrowanych w ostatnich miesiącach w naszym oddziale karmicieli. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych taką formą pomocy do naszej siedziby przy ul. Mickiewicza 5, w czwartki od 16 do 18. Co prawda środki jakie możemy przeznaczyć na ten cel są ograniczone, ale staramy się wspomagać wszystkich karmicieli jak tylko możemy. To szczególnie ważne, kiedy panują takie chłody jak teraz – bezdomnym kotom jest wtedy o wiele trudniej zdobyć pożywienie. Ponadto umożliwiliśmy zarejestrowanym karmicielom nieodpłatną sterylizację znajdujących się pod ich opieką kotów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli przeznaczyć na ten cel więcej środków.

Sterylizacja zapobiega bezdomności!

****

W związku z informacjami ukazującymi się ostatnio w lokalnych mediach dotyczących adopcji do Niemiec psów z legnickiego schroniska, które „odbywają się za zgodą Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami”

TOZ oddział Legnica informuje, że organizowane są one WYŁĄCZNIE przez TOZ koło w Jaworze.

Nasz oddział NIE posiada żadnej wiedzy na temat miejsca, do którego trafiają psy, ani w jaki sposób się to odbywa. Akcji NIE patronuje także centrala TOZ w Warszawie. Jest to przedsięwzięcie którym w całości zajmuje się koło w Jaworze – w związku z tym, wszystkie osoby zainteresowane tymi adopcjami odsyłamy do Prezesa TOZ Jawor.

—————————————————————————————————————————————–

Od kilku miesięcy TOZ wyłapuje i przejmuje ze Schroniska bezdomne kocięta, które są odrobaczane, szczepione oraz w razie potrzeby leczone na koci katar czy odkarmiane przez butelkę. Następnie takie maluchy trafiają do nowych domów. Wszystko to pociąga za sobą koszty – do 100 zł na jednego kociaka. Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem o wpłacanie na nasze konto nawet najdrobniejszych sum z dopiskiem „przygotowanie kociąt do adopcji”. Z góry bardzo dziękujemy!

TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W LEGNICY

Bank BGŻ S.A. Oddział Legnica

10 2030 0045 1110 0000 0188 7060

****

Do grona naszych darczyńców dołączyła dziś firma MACED – producent przysmaków dla psów. Serdecznie dziękujemy!!!

KUPUJĄC PRODUKTY FIRMY MACED WSPIERASZ TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI!

****

22.06

Wczoraj, dwie wolontariuszki uratowały psa potrąconego przez samochód. O zdarzeniu dowiedziały się od sąsiadów i ludzi mieszkających w pobliżu opiekuna psa. Okazało się, że jest to człowiek, który nie jest w stanie zapewnić żadnej opieki temu psu, a nawet nie stać go na eutanazję. Pies przez 2 dni konał w męczarniach bez leków przeciwbólowych. Wolontariuszki zabrały go do Państwa Garstków, którzy po najniższych możliwych kosztach udzielili mu podstawowej opieki weterynaryjnej (piesek od wczoraj otrzymał cztery zastrzyki przeciwbólowe) oraz wykonali zdjęcie rentgenowskie miednicy. Wykazało ono wieloodłamowe złamanie miednicy w trzech miejscach z przemieszczeniem odłamków w jamie miednicznej. Jedynym ratunkiem dla niego jest operacja w klinice we Wrocławiu. Chirurdzy zgodzili się wykonać ją po najmniejszych kosztach. Operacja odbędzie w poniedziałek rano. Piesek ten wycierpiał bardzo wiele bólu w ostatnich dniach, a i wcześniej jego życie nie było sielanką, mimo to jest tak grzeczny, kochany i tak pragnie żyć, że musimy dać mu tą szansę. Chyba nie jest przypadkiem, że wolontariuszki wydobyły go z tego miejsca, Państwo Garstkowie leczyli go za symboliczne kwoty, jeszcze inni przypadkowo spotkani pomogli w zorganizowaniu transportu psiaka do Wrocławia, którą chirurdzy wykonają również za pół darmo – wszystko to są znaki, że ten piesek może jeszcze cieszyć się życiem. Wszystkich z Państwa, którzy mogliby mu pomóc prosimy o wpłaty na nasze konto, z dopiskiem „operacja miednicy”. Może też znajdzie się wśród Państwa ktoś, kto będzie chciał przygarnąć tego „szczęściarza” po leczeniu i pokazać mu jak wygląda lepsze życie? Prosimy o kontakt: legnica.toz@gmail.com

 TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W LEGNICY

Bank BGŻ S.A. Oddział Legnica

10 2030 0045 1110 0000 0188 7060

          z dopiskiem: operacja miednicy

A K T U A L I Z A C J A           27.06

Piesek dochodzi już do siebie po udanej operacji i znalazł już nowy domek. Wygląda na to, że odzyska sprawność. Jego miednica została poskładana przy pomocy tytanowych płytek i śrub we wrocławskiej klinice. W normalnych warunkach jest to bardzo kosztowna operacja – ok. 1000 zł.

W związku z całą tą akcją pragniemy

SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ:

Państwu Monice i Eugeniuszowi Okoniom z Legnicy za sfinansowanie operacji,

Państwu Garstkom za bezinteresowną pomoc pieskowi i leczenie go praktycznie za darmo,

Pani Marcie i Tomaszowi z Wrocławia oraz ich rodzinie i znajomym za pomoc finansową i nieocenioną pomoc logistyczną przy transporcie,

Chirurgom, którzy tak precyzyjnie poskładali jego miednicę

a przede wszystkim:

Wolontariuszkom ze schroniska, za to że znalazły się we właściwym miejscu i bezinteresownie rozpoczęły akcję ratowania życia cierpiącemu zwierzakowi, a także otoczyły go opieką przed- i pooperacyjną

OGROMNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

****

Dane 2011

 TOZ wyadoptował w roku 2011: 88 kotów, 24 dorosłe psy + szczenięta. Jak narazie TOZ wyadoptował w roku 2012: 8 kotów 7 dorosłych psów + szczenięta. Dziękujemy za pomoc w postaci:-karmy -dofinansowania-adopcji -zakupu gadżetów

To dzięki temu zwierzęta pod naszą opieką mogą mieć dom, jedzenie i szczęśliwe serce!

 

****

25.03.2012

30 kotek

TOZ w Legnicy wysterylizował już 30 bezdomnych kotek. Na ten cel wydaliśmy ok. 3500 zł. Dziękujemy spółdzielni mieszkaniowej Piekary za dofinansowanie. W tym momencie skróciliśmy cierpienia około 120 kociątkom, których mamy nie będą musiały martwić się o to skąd wziąć dla nich jedzenie. Dziękujemy również przychodniom weterynaryjnym za zmniejszenie kosztów zabiegu o ponad 50 %.

Odwiedź ZOOCENTRUM w  Galerii Piastów. Czekają tam, na dobrych Opiekunów, kocie maleństwa bezdomnych kocich mam. Zabierz do Domu i nie pozwól, żeby rozmnażały się. Sterylizacja jest najlepszą metodą. Nie każde kocie maleństwo ma szansę na nowy Dom.