animals

Jak pomóc?

Nie możesz adoptowac zwierzątka? Przeczytaj jak inaczej możesz mu pomóc!

Adopcja wirtualna

Jeśli z różnych powodów nie możesz zabrać do domu jednego z naszych psiaków lub kotków, możesz pomóc mu w inny sposób. Adopcja wirtualna polega na comiesięcznych wpłatach wybranej przez Ciebie kwoty na konto TOZ Legnica, która będzie przeznaczona wyłącznie na karmę, leki i zabiegi weterynaryjne wybranego przez Ciebie zwierzątka. Jednocześnie przy jego opisie na naszej stronie pojawi się dopisek ?Pies adoptowany wirtualnie przez [Twoje imię]?. Jeżeli jesteś zainteresowany taką formą pomocy skontaktuj się z nami drogą mailową: legnica.toz@gmail.com. Dzięki Tobie ten nieszczęśliwy zwierzak dostanie szansę!

Dlaczego adopcja wirtualna jest tak ważna?

TOZ nie ma nieograniczonych środków, utrzymujemy się z datków ludzi. Dlatego jeżeli mamy chociażby najmniejszą kwotę na zwierzę przez Ciebie wybrane, możemy wziąć do domu tymczasowego kolejnego psiaka/kotka w potrzebie, bo tamto zwierzę, ma już coś zapewnione od Ciebie! Nie trzeba tak wiele, wystarczą chęci?

Pomoc rzeczowa. Darowizna? Niekoniecznie pieniężna!

Jeżeli posiadasz w domu niepotrzebne akcesoria dla zwierząt np:
– smycze, obroże, zabawki, artykuły pielęgnacyjne, legowiska, klatki, transportery, kołnierze zdrowotne, fartuszki posterylizacyjne i inne rzeczy, które przydadzą się w opiece bezdomnych zwierząt – podaruj je naszym podopiecznym! Po co mają niszczeć w piwnicy lub wylądować na śmietniku? W każdy czwartek w godzinach 16-18 możesz je przynieść na ul. Mickiewicza 5 w Legnicy, w razie gdyby termin nie pasował, napisz na e-maila: legnica.toz@gmail.com, a my chętnie umówimy się na inny.

Pomoc fizyczna. Zostań wolontariuszem lub inspektorem!

W naszej organizacji jest wiele pracy, więc każda para rąk jest potrzebna. Szukamy Domów Tymczasowych dla zwierzaków z interwencji, bez takich miejsc zwierzęta mają nikłe szanse na wyzdrowienie i na znalezienie nowych właścicieli.
Wolontariusze – można nim zostać po ukończeniu 16 roku życia. Na stronie www.toz.pl znajduje się deklaracja oraz wszystkie informacje, które potrzebne są początkującej osobie. Wolontariusze potrzebni są przede wszystkim do wyprowadzania zwierząt oraz pomocy przy wszelkiego rodzaju akcjach terenowych.
Inspektorzy – można nim zostać po ukończeniu 18 roku życia. Na stronie www.toz.pl znajduje się deklaracja oraz wszystkie informacje, które potrzebna są początkującej osobie. Od inspektorów wymaga się znajomości przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt. Każdy nowy inspektor otrzymuje legitymację, kamizelkę z bronią do samoobrony oraz wszystkie dokumenty, potrzebne do przeprowadzenia interwencji. Inspektor przechodzi również szkolenie prowadzone przez Prezesa Zarządu Głównego TOZ – Eugeniusza Ragiela.
Wszyscy wolontariusze i inspektorzy po otrzymaniu legitymacji, zobowiązani są do przestrzegania Statutu organizacji oraz wpłacania określonych składek członkowskich.

Domy Tymczasowe

Jesteś idealnym kandydatem na założenie Domu Tymczasowego !Domów Tymczasowych potrzebują psy , koty, małe zwierzęta. Domy Tymczasowe tworzymy z myślą o tych zwierzętach, które psychicznie nie wytrzymują pobytu w schroniskach i doskwierającej tam samotności.domy tymczasowe plakat

Czym są domy tymczasowe? Gdy:

  • Idziemy na interwencję
  • Znajdujemy chore i zaniedbane
  • Ktoś nam podrzuca
  • Przynoszą ludzie
  • Bierzemy z dworu, żeby wysterylizować
Nieważne! Każde zwierzę musimy przyjąć! Ale pytanie:

                                                            Gdzie?

  • Do zapełnionych już własnych domów? Gdzie często jest 15 kotów czy 10 psów?
  • Do schroniska?
  • Czy może zostawić na pastwę losu?

                                    NIE!

 Domy dla zwierząt naprawdę szybko się znajdują! Trwać to może nawet kilka dni! Być może nie możesz mieć pieska czy kociaka na stałe? Przygarnij na dom tymczasowy chociażby jedno kociątko czy szczeniaczka! Karmę dostarczymy my! Możemy dostarczyć dużą klatkę dla kota, czy kotki po sterylizacji. Dom naprawdę szybko się znajduje. Jeżeli jesteś chętny i gotowy podjęcia się decyzji o przechowaniu na kilka dni bądź tygodni psa lub kota, szczeniaczka lub kociątko oczekujące na adopcję, napisz! Pod zakładką kontakt znajdziesz adres e-mail, lub formularz.

TO WSZYSTKO ROBIMY TYLKO DLA ZWIERZĄT. POMÓŻ NAM TYM MAŁYM, A JAKŻE WIELKIM GESTEM!