animals

Uwiązany do drzewa

29.05.2014 r.  W niedzielę 25 maja 2014 r. napisała do nas Pani zaniepokojona losem dużego wilczura. W piątek 23 maja w drodze na działkę zobaczyła psa przywiązanego do drzewa. Z początku myślała, że ktoś na chwilę go przywiązał i zaraz po niego wróci, ale wieczorem pies nadal tam był. Oto treść maila:

„Witam , w piątek jadąc na działkę zobaczyłam dużego wilczurka przywiązanego do drzewa, był na czerwonej smyczy ,myślałam, że może ktoś na chwilę go tam zostawił. Jednak pod wieczór Piesek nadal tam był, jak się dowiedziałam od mieszkańca, który mieszka przy drodze wiodącej na nowy cmentarz w Lipcach, że ten pies tkwi tam od poprzedniego wieczora. Próbowałam się z państwem skontaktować lecz nr tel. nie odpowiadał. Zadzwoniłam na straż miejską, usłyszałam odpowiedź, że to nie jest teren Legnicy, więc oni nie mogą mi pomóc. Odpowiedziałam im, że ja będąc w domu to bym sobie z tym może jakoś poradziła lecz niestety jestem na działce i moim jedynym zródłem kontaktu jest tel. ,że zwracam się do nich z oficjalną prośbą, aby odnalezli wójta Lipiec i zwierzęciu pomogli, pies stoi  prawie dobę, a jest blisko 30 stopni w cieniu. Znajomy wsiadł w samochód i pojechał zgłosić ten fakt na policję, oni także, że nic nie mogą z tym zrobić. Znajomy powiedział, że cyt. ja to zgłaszam oficjalnie, a oni mają sprawę odpowiednio poprowadzić. Zdziwiło mnie to, że ludzie są tak obojętni, przecież nikt im nie kazał brać psiaka do domu tylko chcieliśmy aby znalazł tymczasowe schronienie.Tak naprawdę to po oporządzeniu psa, który miał znaczną smycz, obrożę i kaganiec, przypuszczalnie można odnalezć byłego właściciela i go ukarać. Dla mnie taki właściciel to nie człowiek, sam powinien przywiązać się do tego drzewa. Po dwóch godzinach pies został zabrany lecz przy tym nie byłam. Jeżeli macie państwo jakąkolwiek informację kto się nim zajął była bym wdzięczna za info.”

Jest wiele informacji, które musimy uporządkować i dojść prawdy. Prosimy wszystkich, którzy mogą coś więcej na ten temat powiedzieć o kontakt mail: legnica.toz@gmail.com lub telefoniczny 693 559 207