animals

Max

Max

01.10.2013 r. Wczoraj byłam w schronisku wyprowadzać pieski na spacer. Chciałam wziąć Maxia, ponieważ widziałam go na spacerze w ubiegłym tygodniu. Wcześniej Max wypuszczany był na wybieg, taką usłyszałam odpowiedź od pracownika kiedy chciałam tego właśnie pieska wziąć na spacer. Niestety spóźniłam się, a właściwie stety, bo Maxiu został adoptowany w sobotę, w dobre ręce – usłyszałam. Bardzo ucieszyłam się. Maxiu trzymaj się i niech nie brakuje Tobie jedzenia i głaskania ze strony Twoich Opiekunów! Wszystkie zwierzęta zasługują na szacunek i pomoc ze strony ludzi.

****

26.07.2013 r. Opinia Powiatowego Lekarza weterynarii Jacka Cichosza w sprawie opieki nad zwierzętami w schronisku w Legnicy.
kontrola PLW 003
kontrola PLW 001
Jest też zaświadczenie lekarza weterynarii Jerzego Filipowskiego na temat stanu zdrowia psa Maxa, który po naszej interwencji umieszczony został w schronisku.
kontrola PLW 005
20.07.2013 r. Maxiu, wbrew temu co donoszą wolontariuszki Sylwia i Kasia, jest w lepszej formie niż 2 miesiące temu.
Notatkę odrębną pointerwencyjną złoży Powiatowy Lekarz Weterynarii w Legnicy i lekarz weterynarii ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

142143144145

Maxiu w schronisku. Max ma 9 lat i jeszcze tyle samo przed nim. Proszę adoptować tą łagodną psinkę. W domu, do pełnego zdrowia, dojdzie o wiele szybciej. Potrzebuje dobrej, zdrowej karmy i przede wszystkim miłości. Miłość wszystko przebacza, a w przypadku zwierząt to powiedzenie sprawdza się w 100 %. Tel. do schroniska 76 856 63 48

– Maxiu, czy TY tym pełnym smutku spojrzeniem wypatrujesz swoich głodzących Cię „przyjaciół”? Tęsknisz za nimi? Przepraszamy. Nie wrócisz już do nich. Zasługujesz na Dom pełen miłości i szacunku.

zdjecie08.tifzdjecie07.tifzdjecie09.tifzdjecie06.tif

17.06.2013 r.  Na leczenie Maxa wpłynęło 400 zł. Dziękujemy i prosimy nie zapominać o nim.

06.05.2013 r. interweniowaliśmy w sprawie głodzonego psa przez jego „opiekunów” mieszkających przy ul. Korczaka 20. Interwencja zaplanowana była z udziałem pracowników Straży Miejskiej. Piesek odwieziony został do schroniska, na którego czekał, uprzedzony wcześniej, lekarz weterynarii. TOZ w Polsce O/Legnica zapewniło kierownika schroniska o dofinansowaniu kosztów leczenia tego biedaka. Straż Miejska sporządziła protokół z interwencji, który posłużył do zrzeczenia się pieska przez właścicieli i skierowania sprawy do prokuratury celem sporządzenia aktu oskarżenia przeciwko pseudo opiekunom, o rażącym zaniedbaniu, a nawet znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. W tej rodzinie jest jeszcze jeden piesek, w dobrym stanie. Będziemy starali się odebrać jego i oddać do adopcji w odpowiedzialne ręce. Bardzo prosimy o pomoc w leczeniu 9 letniego Maxa. Piesek będzie musiał przejść wszystkie niezbędne badania, karmiony być dobrą karmą, musi być pod szczególną opieką weterynaryjną. Proszę każdą kwotę wpłacać na nasze konto z dopiskiem „leczenie Maxa”

nr konta 10 2030 0045 1110 0000 0188 7060