animals

Interwencja w Wilczycach

09.12.2014r. -W związku ze zgłoszeniem legnickiemu Oddziałowi TOZ w Polsce sprawy dotyczącej wychudzonego psa żyjącego bez budy na terenie składowiska palet w Wilczycach, w dniu 04.12.14r. grupa interwencyjna organizacji przeprowadziła wizję zarówno warunków bytowania zwierzęcia, jak i dokonała oceny stanu fizycznego zwierzęcia przebywającego w czasie interwencji na terenie Centrum Logistyki Palet (CLP) w Legnicy – skład palet w Wilczycach.

Na okoliczność sprawdzenia ustalono co następuje:
1.Warunki bytowania zwierzęcia.
Budę przygotowano dla psa niedawno. Z chwilą przybycia przedstawicieli TOZ buda nie była ocieplona ani z zewnątrz, ani od wewnątrz, wejście do budy także nie zabezpieczało przed chłodem, zwierzę drżało z zimna.
W trakcie interwencji grupa interweniująca ociepliła budę od wewnątrz (gąbką i wyłożyła kocami) oraz doraźnie zabezpieczyła szczeliny i lewą ścianę budy od zewnątrz, jak również ochroniła wejście do budy, zmniejszając otwór.
Wg oświadczenia pracownika, w dniu 05.12.14r. buda miała zostać ocieplona od zewnątrz.
Budę zbudowano z palet, stąd jej duże rozmiary.
Buda stoi na terenie osiatkowanego kojca, sporych rozmiarów.
Lonża na której uwiązany jest pies jest długa: 4 – 6m. Lonża na dzień sprawdzania nowa.
W budzie stała miska z wodą, druga miska z resztkami karmy.

2.Warunki fizyczne zwierzęcia uwiązanego przy budzie w dniu dokonywania wizji.
Pies – mieszaniec, wg oświadczenia pracownika firmy  wabi się Gucio, to pies średniej wielkości (raczej mały w średniej klasie), maści czarnej podpalanej, z uciętym ogonkiem.

Pies – co dokumentują fotografie – jest psem odżywionym, jego stan fizyczny nie wskazuje na zaniedbania czy niedokarmienie. Wyłożoną z puszki karmą nie był zainteresowany.
To zwierzę łagodne, lgnące do ludzi.
Uwaga:

grupa interwencyjna legnickiego Oddziału TOZ w Polsce nie miała możliwości sprawdzenia, czy pies, o którym była mowa w zgłoszeniu, jest tym samym zwierzęciem, którego zastała w dniu 04.12.2014r. dokonując sprawdzenia.
DSCF1875 DSCF1882 DSCF1884 DSCF1885 DSCF1888