animals

Collie

20.06.2014 r. Collie – Lessi adoptowana.

01.06.2014 r. Są wyniki badania krwi collie. Sunia ma podwyższony dwukrotnie enzym wątrobowy. Czy to jest następstwem jej bezdomności – szukania jedzenia, głodu, braku wody, czy spowodowane innymi czynnikami dowiemy się po efektach leczenia. Collie powinna dostawać karmę specjalistyczną – weterynaryjną np. Royal Hepatic. Pani Beata zakupi i prześle taką karmę dla suni, bezpośrednio na adres tymczasowej opiekunki  collie.  Są osoby, które zadeklarowały się ogłaszać sunię w internecie. Za każde okazanie zainteresowania losem suni serdecznie dziękujemy.

30.05.2014 r. Jest sponsorka, która zapłaci rachunek w salonie piękności dla psów. Collie jest wyczesana, ale przydałaby jej się kąpiel. Pilnie szukamy dla niej domu.

30.05.2014 r. Dzisiaj sunia miała pobraną krew do analizy. Podamy wyniki jak nadejdą. Sprawdzone zostały opuszki łap i okazało się, że na lewej utworzyła się niby torebka w głębi opuszki, a w niej kilkanaście tyciuteńkich kamyczków. Opuszka wyczyszczona i założony opatrunek. Collie chodzi w podkolanówce. Sunia miała zaufanie do dzieci, z dorosłymi unikała kontaktu, ale od kiedy jest w dobrych rękach Stasi nie stresuje się w ich obecności.

29.05.2014 r. Astamaniana bo tak wstępnie nazwała sunię opiekunka tymczasowa – Stasia, ma się dobrze. Sunia mieszka w domku z ogródkiem, ale kilka razy dziennie wychodzi pospacerować po łąkach, na smyczy oczywiście. Jest wyczesana, lubi jeść, żyje w zgodzie z dwoma psami Stasi. W poniedziałek, jak trochę przybierze na wadze będzie miała dalsze badania, zabieg usunięcia ruszających się przednich zębów i wyciągnięcie tyciuteńkiego obcego ciała z opuszki łapy.

26.05.2014 r. Wczoraj, po wielu tygodniach śledzenia psa wałęsającego się po osiedlu „Piekary”, udało się go złapać. Collie podchodziła do osób z małymi dziećmi i na dziecko udało się ją zwabić i zapiąć smycz. Wiedziałam, że collie nie jest groźna i dlatego próba poszła tak gładko – 3 letnia Justynka i jej mama Magda spisały się znakomicie. Sunia jest po wstępnych badaniach, jutro będą następne. Ma cichy kąt w DT u Stasi. Sunia jest zaniedbana, wychudzona, ale to da się naprawić w jej wyglądzie. Prosimy Państwa o pomoc w leczeniu i odkarmieniu collie wpłacając na konto z dopiskiem „collie”

10 2030 0045 1110 0000 0188 7060
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Legnicy, ul. Złotoryjska 50/1, 59-220 Legnica

collie4 collie1 collie3 collie2