animals

Komunikaty

23.06.2013 r. Nie zostawiajmy psów w pełnym słońcu pod marketami. Podczas upałów nie wychodzimy na zakupy z nimi.
Proszę nie zostawiać dzieci, zwierząt, w samochodach postawionych w pełnym słońcu, podczas zakupów w dużych sklepach. W takim małym pomieszczeniu jakim jest samochód dochodzi bardzo szybko do przegrzania organizmu i udaru mózgu! Do marketów nie wchodzi się na minutę!

Napisaliśmy list w tej sprawie do marketów, aby informować klientów o nie pozostawianiu dzieci i zwierząt przed sklepem i w samochodach w czasie upałów.

Wystawmy miskę z wodą pod blokiem, można ją ukryć pod krzaczkiem. Nie bójmy się i nie wstydźmy tego, że myślimy także o zwierzętach. Woda jest źródłem życia, a w czasie upałów niezbędna do przeżycia.

Link do artykułu „Nie zostawiaj psa w samochodzie podczas upałów.”

http://www.e-lecznica.pl/artykul/nie-zostawiaj-psa-w-samochodzie-podczas-upalu

http://vege.com.pl/zwierzeta/pomoz-swojemu-psu-przetrwac-upaly.html

*

Potrzebny od zaraz sprawny aparat cyfrowy, którym będziemy mogli rejestrować nasze interwencje. Może ktoś z Państwa mógłby taki aparat fotograficzny podarować naszej organizacji.

*

Na działkach pod Grzybianami ktoś wytruł kilkanaście kotów. Martwych może być więcej, okaże się to dopiero wtedy, kiedy działkowicze zaczną prace na swoich ogródkach. Opiekunowie kotów, którzy dokarmiają je przez zimę, dbają o ograniczanie ich populacji. Są w kontakcie z naszą organizacją, ale znaczne koszty sterylizacji/kastracji pokrywają sami. Trucie kotów ma miejsce również przy ul. Łukasińskiego 47, tą sprawą zajęła się Policja.

*